Darmowa dostawa od 50,00 zł

Jaki portfel przyciąga pieniądze?

2023-03-06
Jaki portfel przyciąga pieniądze?

Na wielu stronach internetowych, poruszających tematykę kradzieży i przestępstw finansowych, pojawia się pytanie, które brzmi - jaki portfel przyciąga pieniądze? Według specjalistów zajmujących się zabezpieczaniem różnego typu dokumentów, portfele pozbawione funkcji RFID Secure zwiększają niebezpieczeństwo wykradnięcia danych z przechowywanych w nich kart płatniczych.

W obecnych czasach coraz mniej osób nosi przy sobie gotówkę. Możliwość regulowania różnego typu płatności dają się karty bankowe. Są one określane potocznie mianem plastikowych pieniędzy. Przy pomocy wyżej wymienionych kart płatniczych można pobierać gotówkę z bankomatu, jak również dokonywać zakupów bezgotówkowych, płacąc kartą zbliżeniowo bądź też po wprowadzeniu do terminala jej kodu PIN. Wyżej wymienione karty płatnicze działają w oparciu o innowacyjny system. To technologia RFID, ktora polega ona na odbieraniu za pomocą fal radiowych sygnałów elektromagnetycznych, nadawanych przez innowacyjny transponder RFID, który następnie przekazuje je do czytnika. Ten skomplikowany proces ma na celu błyskawiczne odczytanie danych z karty, co pozwala na uregulowanie płatności, a tym samym obciążeniu kosztem zakupu, stanu konta posiadacza wyżej wymienionej karty.

W przypadku, gdy osoba nie dysponuje wystarczającą ilością środków pieniężnych na swoim koncie bankowym, transponder RFID informuje o tym system płatności bezgotówkowych, który odrzuca transakcję, wysyłając odpowiednie powiadomienie do właściciela karty płatniczej. Technologia RFID wykorzystuje tak zwane chipy RFID. Ich zadaniem jest odczyt i przesył danych z karty. Wspomniane wyżej chipy, wykorzystywane są w różnych dziedzinach przemysłu. Nierzadko stosuje się je do oznaczania przyjętych na magazyn towarów z kodami kreskowymi. Bezproblemowy odczyt danych za pomocą fal radiowych skraca ewidencjonowanie różnego typu artykułów do absolutnego minimum. Popularność, którą cieszy się technologia RFID, wynika przede wszystkim z prostoty tego systemu, a także jego niezawodności.


Co oznacza portfel na prezent?

Od kiedy na rynku pojawiła się technologia RFID coraz więcej osób świadomie rezygnuję z płatności gotówkowych na rzecz tych odbywających się w trybie online. Ma to swoje wady i zalety. Należy pamiętać o tym, że w przypadku zgubienia karty lub też jej kradzieży, osoby trzecie mogą swobodnie dokonywać płatności z zastosowaniem takiego elementu, jak znacznik RFID. Wówczas transakcje obciążają konto bankowe, do którego przypisana jest konkretna karta płatnicza. Mimo, że posługiwanie się kartą bankomatową lub kredytową jest bardzo wygodne, to należy zachować szczególne środki ostrożności, aby dane z wyżej wymienionych kart, nie dostały się w niepowołane ręce. Może dojść do tego z wykorzystaniem takiego sprzętu, jak chipy RFID. To niewielkie nośniki danych, które mają różny kształt i rozmiar.

Za pomocą takich urządzeń, jak chipy RFID można bez trudu odczytywać i przesyłać dane elektroniczne z kart kredytowych oraz płatniczych, nie wchodząc w posiadanie tych narzędzi bankowych. Metodą na zabezpieczenie kart płatniczych przed możliwością bezprawnego odczytania z nich danych są portfele z funkcją RFID secure. Posiadają one odpowiednie zabezpieczenia, dzięki którym chipy RFID nie są w stanie pobrać danych z karty, jak również przetwarzać ich i przesyłać drogą elektroniczną. Nowoczesne portfele z zabezpieczeniem typu RFID znajdują się także w ofercie naszego sklepu internetowego. Jeśli zależy Ci na tym, aby ofiarować komuś prezent w postaci portfela, który skutecznie zabezpieczyć jego środki finansowe przed ich przywłaszczeniem, powinieneś wybrać właśnie te wyroby galanteryjne. Swoim wyglądem nie różnią się one niczym od tradycyjnych portfeli męskich lub damskich, jakie znajdują się w ofercie producentów markowych wyrobów galanteryjnych.

portfel rfid
bezpieczny portfel z ochroną rfid

Czego nie trzymać w portfelu?

Technologia RFID usprawniła system płatności i wyeliminowała potrzebę noszenia przy sobie gotówki, co jest doskonałym rozwiązaniem dla osób dokonujących zakupów za bardzo duże kwoty pieniędzy. W portfelu nie warto trzymać również dużej gotówki, ponieważ może zostać łatwo skradziona. Podobny los może spotkać Twoje pieniądze na kartach płatniczych, jeśli znajdują się w zwykłym portfelu. Według specjalistów, którzy na co dzień zajmują się opracowywaniem różnego typu metod zabezpieczenia instrumentów płatniczych, które mają znacznik RFID, przed ryzykiem wykradnięcia z nich danych, najlepszym sposobem na to, aby uchronić się przed oszustami jest posiadanie portfela z RFID. To wyrób galanteryjny, który znajduje się także zróżnicowanej ofercie naszego sklepu internetowego. Jego warstwa blokuje przepływ fal radiowych, stanowiących jedyną drogę przesyłania danych z karty do odbierającego ją czytnika.

Jeśli umieścisz karty płatnicze lub inne ważne dokumenty wewnątrz portfela z ochroną RFID, możesz być pewien, że produkty te są należycie chronione. Oznacza to, że Twoje środki, zgromadzone na koncie bankowym, nie zostaną skradzione. Ponadto, portfele z funkcją RFID Secure zabezpieczają także możliwość skopiowania danych z produktów finansowych w postaci kart kredytowych czy debetowych. Dzięki temu przestępca wykorzystujący chipy RFID, nie może wejść w posiadanie personaliów właściciela karty, co mogłoby również doprowadzić do szeregu kradzieży finansowych, dokonanych z jego strony. Zapoznając się z atrakcyjnym asortymentem naszego sklepu internetowego, możesz znaleźć w nim portfele z RFID w różnych wariantach do wyboru. To ekskluzywne wyroby galanteryjne na miarę XXI wieku.

Zastanawiasz się, jak zabezpieczyć zgromadzone na koncie środki finansowe, nie rezygnując jednocześnie z przywileju i wygody, jaką są płatności zbliżeniowe lub na PIN? Wystarczy wybrać model portfela z funkcją RFID Secure. To doskonałej jakości wyrób ze specjalną warstwą ochronną. Stanowi ona szczelną barierę przed próbami odczytu danych osobowych z kart płatniczych przez chipy RFID.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2023

Polecane

Portfel Męski STEVENS Skórzany SLIM mały poręczny Czarny RFID SECURE

Portfel Męski STEVENS Skórzany SLIM mały poręczny Czarny RFID SECURE

69,99 zł brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 59,99 zł/1szt.Cena regularna 129,00 zł brutto/1szt.
pixel