Darmowa dostawa od 50,00 zł

RFID portfel - jak działa?

2023-01-30
RFID portfel - jak działa?

Coraz więcej osób poszukuje informacji na temat RFID portfel- jak działa? Podstawową funkcją portfela, zaprojektowanego i wykonanego przy użyciu technologii RFID, jest zabezpieczenie znajdujących się w nim kart płatniczych- zbliżeniowych przed ryzykiem ich skopiowania.

RFID jest skrótem angielskiej nazwy Radio- Frequency Identification. Oznacza to identyfikację przy pomocy fal radiowych. Technologia ta jest powszechnie wykorzystywana w różnych dziedzinach gospodarki. Czytniki RFID stanowią sprzęt, który znacznie skraca czas, jaki potrzebny byłby na ręczne wprowadzenie danych, znajdujących się na różnego typu materiałach czy towarach. Z dobrodziejstw technologii RFID korzystają pracownicy zatrudnieni między innymi w handlu, branży spedycyjnej lub też w usługach pocztowych czy kurierskich. Technologia RFID daje możliwość błyskawicznego odczytu i przesyłania danych, jak również elektronicznego zasilania chipów, przechowujących wyżej wymienione dane.

W zależności od opcji, jakie posiada znacznik RFID, odczyt danych może zająć od kilku do nawet kilkunastu sekund i odbywać się z odległości od kilkudziesięciu centymetrów do nawet kilkunastu metrów. Identyfikacja danych za pomocą fal radiowych może dotyczyć także kart płatniczych, noszonych w portfelach lub portmonetkach. To właśnie te wyroby galanteryjne, najczęściej znajdują się w używanych na co dzień torebkach bądź też w wewnętrznych kieszeniach płaszczy czy męskich marynarek. Wykradnięcie danych z tego, bardzo popularnego obecnie środka płatniczego, nie stanowi dla przestępców żadnej trudności, ponieważ dysponują oni odpowiednimi urządzeniami, ukrytymi w dłoni lub w rękawach odzieży. To nowoczesne czytniki RFID o niewielkich rozmiarach.

RFID portfel - co to znaczy?

W obecnych czasach prawie każda osoba posiada przynajmniej jedną kartę płatniczą. Może to być bardzo popularna karta płatnicza lub też kredytowa, z określonym limitem środków na koncie. Wyżej wymienione instrumenty płatnicze cieszą się zainteresowaniem różnego typu przestępców, zajmujących się kradzieżą. Pomocna w tym okazuje się wspomniana wyżej technologia RFID. Umożliwia ona bezproblemowy odczyt danych z kart płatniczych, bez potrzeby fizycznego kontaktu z tymi przedmiotami. Dysponując takimi urządzeniami, jakimi są czytniki RFID, można wykraść dane z karty płatniczej znajdującej się w portfelu wykonanym, zarówno ze skóry naturalnej, jak i syntetycznej. Umieszczenie kart w przegrodach lub też zamykanych na zamek błyskawiczny kieszonkach, również nie chroni tych instrumentów płatniczych przed ryzykiem wykradnięcia znajdujących się na nich danych.

Należy pamiętać o tym, że znacznik RFID, znajdujący się na karcie bankomatowej lub kredytowej, może być namierzony przez nowoczesne, wykorzystywane przez złodziei, czytniki RFID, nawet po zapakowaniu kart płatniczych w grube koperty czy też folie bąbelkowe. W związku z rosnącą falą tego typu przestępstw coraz więcej producentów portfeli stosuje blokowanie RFID. W dużym uproszczeniu jest to system stanowiący podstawowe zabezpieczenie przed komunikacją czytnika z chipem RFID. Każdy portfel męski RFID, wyposażony w tę technologię, nie różni się swoim wyglądem od innych tego typu wyrobów galanteryjnych, dostępnych w ogólnej sprzedaży. Produkt ten spełnia jednak bardzo ważną funkcję. W tego rodzaju portfelu skórzanym wszywana jest specjalna folia lub siatka aluminiowa, skutecznie blokująca fale radiowe, odbierane przez czytniki RFID.

 

Czym różni się portfel z ochroną RFID?

Portfel z wbudowaną ochroną RFID posiada specjalny materiał ( 1 ) wbudowany między zewnętrzną warstwą skóry ( 2 ) oraz podszewką wewnątrz portfela ( 3 ).

Przykład zaprezentowany na bazie modelu "STEVENS CLW-325A-R"

Gdzie można kupić portfele z zabezpieczeniem?

W ofercie renomowanych marek, produkujących luksusowe portfele damskie i męskie, coraz częściej pojawiają się modele wyposażone w blokowanie RFID. Tego typu wyroby galanteryjne stanowią podstawowe zabezpieczenie danych, umieszczonych na kartach płatniczych. Dzięki nim ma się 100% pewność, że informacje z karty nie dostaną się w niepowołane ręce. Osoby, którym zależy na posiadaniu luksusowych portfeli damskich lub męskich z dodatkowym zabezpieczeniem RFID, wykonanych ze skóry naturalnej licowej, mogą wybrać interesujący ich model spośród szerokiej gamy produktów, znajdujących się w naszym sklepie internetowym. Renomowani producenci portfeli skórzanych klasy premium z RFID posiadają także sklepy patronackie bądź też wykupione miejsca w pasażach, znajdujących się w ekskluzywnych galeriach handlowych. W miejscach tych także można nabyć różne modele tych funkcjonalnych wyrobów galanteryjnych.

Osoby nie mające czasu lub chęci odwiedzenia punktów stacjonarnych, oferujących taki produkt, jakim jest portfel męski RFID, mogą skorzystać z atrakcyjnej oferty naszego sklepu internetowego. Posiadamy eleganckie wyroby galanteryjne, do których należą m.in.:
• poziome portfele męskie skórzane Pierre Cardin,
• klasyczne, skórzane portfele damskie i męskie Stevens RFID Secure,
• portfele skórzane Visconti z modną plecionką i z blokadą RFID,
• portmonetki damskie z blokadą RFID,
męski portfel RFID z zapięciem na zatrzask magnetyczny.
Wyżej wymienione, markowe wyroby galanteryjne zostały zaprojektowane i wykonane w taki sposób, aby możliwe było z ich pomocą szybkie i sprawne blokowanie RFID. Każdy właściciel tych produktów może mieć pewność, że noszone przez niego karty płatnicze, nie zostaną wykorzystane w celach przestępczych.

Powszechnie wykorzystywane przez złodziei czytniki RFID mogą kopiować dane z kart płatniczych noszonych w portfelach. Z uwagi na powyższe coraz więcej osób decyduje się na posiadanie markowych wyrobów galanteryjnych, wyposażonych w innowacyjną funkcję, jaką jest blokowanie RFID. To technologia wykorzystywana przez najlepsze marki w Europie i na świecie, specjalizujące się wytwarzaniu luksusowych, skórzanych portfeli, dedykowanych kobietom i mężczyznom w różnym wieku.

męski portfel rfid
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2023

Polecane

Portfel Męski Pierre Cardin Skórzany Czarny Pudełko Prezent YS520.1 325

Portfel Męski Pierre Cardin Skórzany Czarny Pudełko Prezent YS520.1 325

Cena regularna: 210,00 zł brutto141,99 zł bruttoNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 136,99 zł
Portfel Męski STEVENS Skórzany Classic Czarny

Portfel Męski STEVENS Skórzany Classic Czarny

Cena regularna: 129,00 zł brutto69,99 zł bruttoNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 59,99 zł
STEVENS Męski Portfel Skórzany slim nowoczesny z RFID Czarny na Karty na gotówkę prezent Pomarańczowy

STEVENS Męski Portfel Skórzany slim nowoczesny z RFID Czarny na Karty na gotówkę prezent Pomarańczowy

Cena regularna: 200,00 zł brutto99,99 zł bruttoNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 99,99 zł
, NIP: 6521696705 pixel