Darmowa dostawa od 50,00 zł

Czy można kupić portfel na prezent?

2023-11-27
Czy można kupić portfel na prezent?

Zastanawiasz się, czy można dać portfel na prezent? Wybór odpowiedniego podarunku dla drugiej osoby nigdy nie jest łatwy. Trzeba zdecydować się na coś, co będzie nie tylko ładne, ale też praktyczne. Dlatego też wyborem wielu jest galanteria skórzana a w tym portfele. Jednak nie zawsze do końca wiemy, czy ten rodzaj galanterii wypada wręczać jako podarunek czy też nie. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy daje się portfel w prezencie i o czym trzeba pamiętać, gdy już zdecydujemy się na takie rozwiązanie.

Czy można dać portfel na prezent? Wyjaśniamy

Wiele osób stojąc przed koniecznością zakupu podarunku, zastanawia się, czy daje się portfel w prezencie. Bo jest to przecież produkt, który zazwyczaj już każdy ma, można też nie trafić w gust i co jeżeli taki upominek zostanie źle odebrany? Wątpliwości pojawia się wiele. Jednak portfele skórzane to świetne rozwiązanie na prezent dla niemal każdego. Taki podarunek można wręczyć dorosłej osobie na urodziny, imieniny czy święta, ale portfel idealnie sprawdzi się też jako podarunek dla nastolatka. Oczywiście portfele damskie i portfele męskie, na które się zdecydujesz, powinny być wysokiej jakości, by prezent wyglądał dobrze i posłużył osobie obdarowanej przez kilka sezonów. Nie warto  więc rezygnować z wyboru tego produktu na prezent. 

Czy daje się portfel w prezencie? Przesądy

Jeżeli zastanawiasz się, czy kupuje się portfel na prezent, to już wiesz, że tak. Jednak nie wypada wręczać pustego portfela. Wręczenie tego rodzaju podarunku jest symbolem powodzenia finansowego. By tak było trzeba jednak spełnić jeden warunek. W jego wnętrzu musi być coś na szczęście i minimum jedna moneta. Wiele osób nie wie, czy można kupić portfel na prezent, bo nie ma pojęcia, co do niego włożyć, by zapewnić obdarowanej osobie pomyślność. Przesądy na ten temat są różne. Oczywiście ważne jest, by planując wręczenie portfela na prezent, mieć świadomość, co włożyć do środka, by nie popełnić faux pas. Koniecznie warto więc umieścić w środku rzecz, która będzie przyciągać pieniądze. Portfel na prezent - co mówią na ten temat zabobony i przesądy? Do środka możesz włożyć:

  • monetę - najczęściej jest to jeden grosz, który ma przynieść bogactwo;
  • wibrys - czyli koci wąs. Jednak musi to być wąs, który sam wypadnie. Wibrys ma przynieść pomyślność;
  • łuskę karpia - jeżeli portfel ma być prezentem na święta Bożego Narodzenia, to łuska karpia, która ma zapewnić bogactwo na kolejny rok, będzie idealnym wyborem;
  • czterolistna koniczyna - możesz też zasuszyć koniczynę i włożyć ją do portfela. Jest ona symbolem szczęścia, więc z pewnością będzie pokazywać Twoje dobre intencje;
  • czerwony sznureczek z ośmioma supełkami - to tradycja z kultury chińskiej. Osiem supełków ma przynieść bogactwo i powodzenie.

Jeżeli więc zastanawiasz się, czy portfel to dobry prezent i jak go wręczyć, to pamiętaj o tej zasadzie. Wtedy taki podarunek nie tylko będzie trafiony, ale też pokażesz, że życzysz danej osobie szczęścia i dobrobytu.

Czy kupuje się portfel na prezent i na jaki się zdecydować?

To, czy można dać portfel na prezent, jest już jasne. Jednak na jaki model się zdecydować? Czy podarunkiem może być tylko klasyczne rozwiązanie? Oczywiście, że nie! Podczas zakupu portfela na prezent warto wziąć pod uwagę potrzeby i styl danej osoby. Nie warto więc wybierać portfela, który do osoby, której chcesz wręczyć prezent, w ogóle nie pasuje. Taki podarunek na pewno się nie spodoba i nie będzie wykorzystany. Jeżeli więc ktoś potrzebuje dużego modelu, to na taki się zdecyduj. Osobie, która nie potrzebuje zbyt dużo miejsca kup mały portfel. Dobrym rozwiązaniem będzie też wybór nowoczesnych rozwiązań, które na pewno przypadną do gustu młodym osobom. Na prezent możesz wybrać:

Dobrym rozwiązaniem będzie też na przykład portmonetka damska. Tak naprawdę to, jaki portfel na prezent wybierzesz, w dużej mierze będzie zależeć od osoby, która ma dostać podarunek. 

Pamiętaj również o tym, by wybrać model w odpowiednim kolorze. Dla osób, które zazwyczaj noszą stonowane kolory najlepszym rozwiązaniem będą modele czarne, szare, brązowe czy czerwone. Takie portfele będą pasować do wszystkiego i na pewno się spodobają. Osobom, które wolą wyraźniejsze dodatki, przypadną do gustu mniej klasyczne barwy. Dobrym rozwiązaniem będą portfele niebieskie, limonkowe, fuksjowe czy pomarańczowe. 

Nie wiesz, czy można dać portfel na prezent? Oczywiście, że można. Jest jednak kilka zasad, o których warto pamiętać, decydując się na zakup takiego podarunku. Przede wszystkim warto wybrać portfel na prezent idealnie dopasowany do danej osoby. Zdecyduj się więc na odpowiednią wielkość, ozdoby i kolor portfela. Pamiętaj też o tym, by nie wręczać pustego portfela. Jeżeli decydujesz na portfel na prezent, to pamiętaj, że przesądy i zabobony tego zabraniają. W środku powinien znaleźć się przedmiot, który przyciągnie pieniądze. Może to być moneta, koniczyna, koci wąs czy czerwony sznurek z ośmioma supełkami. Tak wręczony portfel na prezent z pewnością przyniesie obdarowanej osobie dużo szczęścia. 

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2023
pixel